Jak odzyskać formę do Sylwestra – 4-tygodniowe wyzwanie z Creative Magazine

Wszystkie chcemy mieć smukłe, sprawne ciało z piękną muskulaturą, pełną blasku skórę i lśniące włosy. Najlepiej szybko, żeby zdążyć do Nowego Roku i zabłysnąć na jego powitanie, bo postanowienia podjęte 1-go stycznia, nie ma się co oszukiwać, zazwyczaj nie działają. Ogarnia nas poświąteczna ociężałość i przygnębienie, i wszystkie obietnice złożone samym sobie biorą w łeb. Najlepiej więc zacząć już teraz, dziś, albo jutro, wraz z nowym tygodniem.

Mamy dla Was czterotygodniowy plan, który zadziała, ale pod warunkiem, że nie będziecie oszukiwać samych siebie. Ale za pasem święta i narodowe obżarstwo. Jak więc pozostać w formie ? Odpowiedz jest prosta: nie ulegać masowej panice. Święta to nie tylko pochłaniane bez opamiętania jedzenie. To rodzinna atmosfera, choinka, kolędy, filmy, prezenty. Zamiast trzech kawałków makowca zjedz jeden, ale delektuj się nim. Gar bigosu nie pomoże na muchy w nosie czy złamane serce albo kłopoty małżeńskie. Zjedz małą miseczkę, a kłopoty zrzuć z siebie podczas długiego spaceru albo godziny na siłowni.

Kochane, odzyskanie formy w 30 dni jest możliwe, ale nie będzie łatwo. Musicie to dobrze zaplanować i psychicznie się przygotować. A najważniejsze to zacząć, potem już jest z górki.

O czym musisz pamiętać zanim podejmiesz wyzwanie ?

  1. Planuj swój dzień, żeby znalazł się w ciągu niego czas na aktywność fizyczną. Wyznacz sobie cel : poprawić formę, ujędrnić ciało, zrzucić trochę zimowego tłuszczyku. Dzień, kiedy cel zostanie osiągnięty to 31 grudnia. Zaznacz go na czerwono. Codziennie wieczorem skreślaj okienko w kalendarzu.
  2. Zrób sobie 3 zdjęcia w samej bieliznie: przód , tył, profil. Bez wciągania brzucha, bez makijażu. Powieś je na lodówce. Za każdym razem jak najdzie Cię ochota na zjedzenie kolejnej porcji lodów albo kanapki z kiełbasą, zdjęcie przypomni Ci dlaczego po nie NIE sięgniesz.
  3. Zanim podejmiesz wezwanie zważ się i zmierz obwód talii.
  4. Nie licz tylko na samą dietę. Pomoże wprawdzie zrzucić trochę tłuszczu, ale nie poprawi sylwetki ani nie wyrzezbi ciała. Ćwiczenia są niezbędne. Nie tylko pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także redukują stres ( istotne przed świętami ), poprawiają humor ( w czasie ćwiczeń w mózgu uwalniają się endorfiny odpowiedzialne za dobry nastrój ) i zapewniają zdrowy sen. Pocenie się podczas ćwiczeń poprawia krążenie, usuwa toksyny z naszego organizmu i sprawia, że skóra nabiera blasku.
  5. Pamiętaj, że jesteś tym co jesz. Zapisuj każdego dnia co jadłaś i w jakich ilościach. Na początku każdego tygodnia zrób zakupy na 7 dni. Jedz co trzy godziny małe porcje ( oszukuj serwując jedzenie na małych talerzach ).
  6. Kontroluj stres i wysypiaj się. 8 godzin jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
  7. Nie przesadz z dietą i ćwiczeniami. Zachowaj umiar. Wystarczy, jeżeli zgubisz pól kilo tygodniowo. Twoim celem nie jest figura Gisele Bundchen , bo to jest niemożliwe w 30 dni, ale silniejsze, zdrowsze, smuklejsze ciało, które doda Ci pewności siebie i będzie punktem wyjścia do dalszego modelowania sylwetki.
  8. Zaopatrz się w ciężarki, matę do ćwiczeń i odpowiednie ubranie. Nie ćwicz w nylonach, ale w bawełnie.

Gotowe do podniesienia rękawicy???

Jeżeli tak, to jeszcze dzisiaj plan na pierwszy tydzień. 

http://creativemagazine.pl/jak-odzyskac-forme-do-sylwestra-tydzien-pierwszy-,1473

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja