Filmowe propozycje na weekend

  • "Śmiertelna Kuracja"

Film sklasyfikowany jako horror, ale tak naprawdę to studium psychologiczne ciężko chorego człowieka. Młody mężczyzna trafia do szpitala, żeby poddać się standardowemu zabiegowi, który okazuje się początkiem koszmaru... Mowa tu o rzeczach ważnych: o pacjentach uwięzionych w stanie śpiączki, o tragediach ich rodzin, o poświęceniu i miłości.

  • "Dzień z życia"

W 2010 roku YouTube zaapelował do ludzi na całym świecie, prosząc o sfilmowanie jednego dnia z ich życia i odpowiedzi na kilka prostych pytań. Nadesłano 4,500 godzin materiału video ze 192 krajów. Materiał ten który został zmontowany 24.07.2010. Rezultat jest niesamowity: zaskakująco piękny film , który trwa trochę ponad półtorej godziny, ale ogląda się go z zapartym tchem, bo porusza do głębi.

Odwiedzamy ludzi na całym świecie: jesteśmy z nimi jak śpią, jak się budzą, jak myją zęby, robią śniadanie, idą do pracy, budzą się po operacji. Ludzie mówią o swoich lękach i swoich miłościach, chwalą się swoim bogactwem i obnażają biedę, śmieją się i płaczą, pobierają i rozwodzą. W tle piękna muzyka i obłędne krajobrazy, a bohaterowie to po prostu zwyczajni mieszkańcy naszej planety.

Reżyseria Ridley Scott.
Dostępny w całości na YouTube.

  • "Dziewczyna w czerwonej pelerynie"

Ten film to bardzo sprytna adaptacja bajki o Czerwonym Kapturku. Sprytna, bo przygotowana z myślą o dorosłych widzach. Produkcja ze świetną obsadą (Amanda Seyfried, Gary Oldman, Virginia Madsen i zabójczo przystojny Jeremy Irons) i wielką miłością w tle. Bardzo przyjemne kino.

  • "Jak urodzić i nie zwariować "

Początków tej romantycznej komedii należy szukać w 1984 roku kiedy to ukazała się książka, pod tym samym tytułem, autorstwa Heidi Markoff i Sharon Mazel.

Książka natychmiast stała sią bestsellerem wśród ciężarnych kobiet i nie dość, że na liście bestsellerów utrzymuje się do dnia dzisiejszego, to do  tego została uznana za jedną z 25-ciu najbardziej wpływowych publikacji ostatniego dwudziestopięciolecia.

Typowy poradnik dla przyszłych rodziców,napisany w formie pytań i odpowiedzi,i krytykowany za promowanie paranoi poprzez koncentrowanie się na ciążowych i porodowych komplikacjach oraz za wyjątkowo surowe wskazówki dietetyczne, jest nadal niezwykle popularny wśród kobiet oczekujących swojego pierwszego dziecka. Mając te wszystkie dane czego możemy więc oczekiwać od filmu???

Na pewno nie intelektualnej uczty i oskarowej gry aktorskiej, o czym krytycy filmowi zdają się zapominać, wystawiając filmowi, w 80%, negatywne recenzje. Już sam pomysł adaptacji poradnika wydaje się wystarczającym wyzwaniem. Ale tu wkraczają scenarzyści i oto mamy uniwersalny problem rodzicielstwa pokazany na przykładzie pięciu, całkiem sympatycznych, par. Jest tu więc  ciąża z tzw wpadki, jest poronienie, jest ciąża wypracowana przez lata starań, jest problem połączenia kariery z macierzyństwem, jest też typowa mumzilla, a także para, która nie mogąc mieć dzieci, stara się o adopcję, a wisienką na torcie jest  klub "tatusiów".

Akcja jest wartka, dłużyzn brak. Znajdziemy tu momenty wzruszające i momenty, które od ciąży skutecznie nas odstraszą. Jednym słowem coś dla każdego, a właściwie dla każdej kobiety, bo przesłanie filmu jest jasne: rolą mężczyzny, partnera, przyszłego ojca, jest wspieranie i bycie, po prostu, bo zgaga, zmiany nastrojów, kompulsywne obżarstwo i hemoroidy ich bezpośrednio nie dotyczą. Film jest dość konserwatywny  w swym przesłaniu i bardzo bezpieczny.

Poruszane w nim kwestie nie są żadnym odkryciem, a fabuła nikogo po drodze nie uraża. Każdy problem znajduje tu swój ciepły kącik i ostatecznie kończy się happy endem.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja