Fakty i mity na temat stosowania lasera do depilacji w domu

Aby sprostać potrzebom i upodobaniom w usuwaniu niechcianego owłosienia, naukowcy odkrywają coraz to nowsze i skuteczniejsze metody depilacji. Jedną z nich jest technologia IPL - Intense Pulse Light, czyli intensywny impuls światła to określenie systemu do trwałego usuwania owłosienia wykorzystującego energię światła emitowaną przez odpowiednią lampę.  Uwagi na to, iż IPL nie jest terminem jednoznacznym, synonimem tego procesu jest także depilacja świetlna.

Została ona zastosowana przez markę Remington w urządzeniu I- Light, dzięki czemu zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą przekonać się o niezwykłej skuteczności tego innowacyjnego produktu.

Aby tego doświadczyć, warto poznać wszystkie wskazówki dotyczące stosowania, gdyż tylko precyzyjne zastosowanie pozwala uniknąć błędów i tym samym rozczarowania. Dlatego poniższe stwierdzenia pozwolą lepiej zrozumieć skuteczność I-Light. 

FAKTY

EFEKT DEPILACJI MOŻE BYĆ PERMANENTNY
Metoda jest efektywna i długotrwała dzięki energii światła i ogrzewaniu cebulki włosa. Im więcej energii zostanie wchłonięte przez cebulkę włosa tym efekty okażą się  lepsze i bardziej długotrwałe. Ponieważ usuwanie włosów za pomocą i-Light może być permanentne istnieje duże ryzyko, że ponowny wzrost włosów nigdy nie nastąpi we wszystkich miejscach, dlatego występują ograniczenia dotyczące stosowania na powierzchni męskiej twarzy. Zignorowanie tego zalecenia może spowodować bardzo niekorzystny efekt wizualny. Poza tym urządzenie przeznaczone jest do zastosowania na całym ciele, łącznie z szyją, jedynie poza sutkami i narządami płciowymi. 

PODRAŻNIENIA PO ZABIEGU
Zastosowanie urządzenia i technologii IPL może spowodować lekkie zaczerwienie skóry czy uczucie ciepła na skórze co jest normalnym zjawiskiem po zabiegu i szybko ustępuje. Aby uniknąć dodatkowych podrażnień skóry podczas zabiegu, zaleca się stosować do poniższych wskazówek:

  • UNIKAĆ wystawiania skóry na działanie słońca przez 24 h po zabiegu. 
  • Chronić skórę poprzez krem/mleczko z filtrem SPF 30 przez 2 tygodnie po zabiegu.
  • UTRZYMYWAĆ SKÓRĘ w czystości i stanie suchym po zabiegu. 
  • PIĆ dużo wody w celu nawodnienia skóry.
  • NIE pływać, nie brać gorących kąpieli, gorących pryszniców, nie korzystać z łaźni parowych ani z sauny przez 24 godziny po zabiegu.
  • UNIKAĆ sportów kontaktowych przez 24 godziny. 

PIERWSZE REZULTATY
Rezultaty nie są natychmiastowe. Po zabiegu włosy mogą zacząć odrastać, ale wiele z nich wypadnie w ciągu 2 tygodni po pierwszym zabiegu. Ponieważ włosy rosną w 3 fazach, tylko w fazie wzrostu są podatne na kurację IPL, stąd konieczność kilkukrotnego powtarzania zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych wyników. Rezultaty widoczne są w ciągu kilku tygodni od pierwszego zabiegu.  

NIE DLA KAŻDEGO 
Technologia IPL jest odpowiednia tylko do ciemnych włosów. Ze względu na niską zawartość melaniny, metoda ta nie jest skuteczna dla włosów blond, siwych i rudych. 

MITY 

STOSOWANIE PRZYCZYNIA SIĘ DO ZACHOROWAŃ NA RAKA LUB INNE CHOROBY SKÓRY 
Zgodnie z obecnym stanem wiedzy nie wykazano do tej pory żadnych poważnych skutków ubocznych czy przypadków uszkodzenia skóry przy długotrwałym stosowaniu urządzeń wykorzystujących technologię IPL. Technologia IPL  jest stosowana od ponad  40 lat, i nie ma żadnych dowodów na to że powoduje raka lub inne choroby skóry. 

ISTNIEJE RYZYKO USZKODZENIA WZROK PODCZAS STOSOWANIA 
Jest to kolejny mit dotyczący urządzenia, ponieważ błysk lampy nie jest szkodliwy dla oczu. I-Light jest wyposażony w czujnik zapobiegający przypadkowemu użyciu. Urządzenie nie zadziała dopóki głowica nie przylega w pełni do depilowanego obszaru skóry. Błysk który jest  związany z normalnym użyciem jest porównywalny ze światłem lampy błyskowej. Głowica do zabiegów na twarzy została specjalnie zaprojektowana aby zminimalizować błysk (wyciek światła) przy zabiegu na twarzy, poprzez występujące otwory wentylacyjne zlokalizowane z tyłu głowicy. Tym samym nie ma konieczności zakładania okularów ochronnych podczas korzystania z urządzeń I-Light.  

I-LIGHT MOŻE BYĆ STOSOWANY W LECZENIU WRASTAJACYCH WŁOSÓW
Niestety, I-Light nie leczy wrastających włosów. Całkowite usuniecie włosa wraz z cebulką zmniejsza częstotliwość pojawiania się tego problemu. Wrastające włosy mogą pojawiać się  w efekcie stosowania innych metod depilacji (golenie, depilacja depilatorem ) które nie usuwają włosów wraz z cebulkami a jedynie „przycinają” włosy przy skórze. Powoduje to, że końcówka włosa staje się ostrzejsza niż w przypadku normalnego wzrostu. I-Light zapobiega ponownemu wzrostowi włosów lub powoduje, że włosy odrastają cieńsze i słabsze co znacznie redukuje prawdopodobieństwo pojawienia się problemu wrastających włosów.

PO ZABIEGU SKÓRA NIE WYMAGA SPECJALNEJ PIELĘGNACJI
Po zabiegu należy szczególnie zadbać o skórę. Zwłaszcza nie należy wystawiać skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych, tj. opalanie, solarium, ani stosować samoopalaczy przez przynajmniej 2 tygodnie po wykonaniu ostatniego zabiegu. Nie powinno się także zażywać gorących kąpieli, korzystać z łaźni parowej i sauny przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu ani brać udziału w sportach kontaktowych. Ponadto nie wolno depilować (woskować, wyrywać włosów, nitkować czy nakładać kremów depilujących) podczas zabiegu – golenie jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie będzie wykonywane w ciągu 24 godzin po każdym zabiegu.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Dieta wegetariańska dla dzieci - zdrowa, czy nie?

Dieta wegetariańska budzi sporo kontrowersji jeśli chodzi o żywienie dorosłych, trudno się więc dziwić, że kiedy wspomina się o wykluczeniu mięsa z diety ...

3 uciążliwe problemy z włosami, które możesz ...

Kondycja włosów i ich wygląd zależy od wielu czynników. Wpływa na nie przede wszystkim pielęgnacja, odpowiednia dieta, ale również Twój tryb życia. Często ...

Jedziesz na majówkę? Nie zapomnij tego zabrać

Niebawem majówka i kilka dni zasłużonego wypoczynku. Sprawdź, co może ci się przydać w mieście, a co, jeśli wyjeżdżasz na łono natury. Jak to się mówi: ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja