Czarodziejka z księżyca

Poznajcie wyjątkową kobietę, modelkę o księżycowej skórze: Hoodię Diop. Ta niezwykła osoba uczy nas pewności siebie i dumy z bycia wyjątkowym.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracasz uwagę patrząc na 19-letnią modelkę Hoodię Diop, jest odcień jej skóry. Nie chodzi tylko o głęboki ciemny kolor, ale pewien specyficzny blask, który od niej bije: przypomina on księżycową poświatę. Pochodząca z Senegalu Hoodia jest uważana za najciemniejszą modelkę na świecie, otrzymała też przydomek: „Bogini Melaniny”.

Hoodia w wywiadach przyznaje, że od dzieciństwa cierpiała z powodu zastraszania i prześladowań ze względu na niezwykle ciemną skórę. Dlatego dzisiaj stara się stworzyć ruch, który pokaże światu różnorodność urody i pomoże kobietom być dumnym ze swojego pochodzenia i odcienia skóry.

Chcę przekazać wszystkim kobietom, moim siostrom, że twój wygląd nie ma znaczenia, dopóki nie staniesz się piękna w środku” - pisze Hoodia na swoim koncie na Instagramie. Liczba jej subskrybentów wciąż rośnie, w tej chwili obserwuje ją ponad 500 tysięcy osób. Modelka o najciemniejszym kolorze skóry inspiruje wszystkich, bez względu na płeć, do bycia dumnym ze swojej wyjątkowości: „Jeśli zdarzy ci się być innym, nigdy się nie zmieniaj”.

Obecnie Hoodia współpracuje z agencjami modelek w Nowym Jorku i Paryżu, a także bierze udział w sesjach zdjęciowych dla Lancome, Make Up For Ever i linii kosmetyków do makijażu Rihanny. I wciąż stara się być przykładem do naśladowania, próbując powstrzymać dyskryminację rasową i hejt w mediach społecznościowych.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja