Allergoff – odetchnij od alergenów

Pozbycie się z domu alergenów to cel i marzenie wielu osób uczulonych na kurz. Objawy uczulenia (katar, kaszel, łzawienie oczu) zaburzają normalne funkcjonowanie w dzień i w nocy, a problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale też coraz większej liczby dzieci - już blisko 70% dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na różnego rodzaju alergie. 

Do najczęściej wymienianych należy alergia na roztocza kurzu domowego oraz uczulenie na alergeny zwierząt domowych i grzybów pleśniowych. Niestety objawów alergii nie można bagatelizować, a zaleceniem lekarzy – oprócz leczenia farmakologicznego jest zmniejszenie ilości alergenów w otoczeniu osoby uczulonej. Szczególnie wysokie stężenie alergenów dotyczy miejsc do spania i materacy, gdzie bytują roztocza kurzu domowego. W 1 g kurzu znaleźć można ok 1000 okazów roztoczy, a już 100 wystarczy by wywołać reakcję uczuleniową. Brak podjęcia odpowiednich kroków może skutkować postępem alergii ( tzw. marszem alergicznym), a w późniejszym okresie rozwojem astmy. 

Rozwiązanie w zasięgu ręki
Całkowite pozbycie się z domu przedmiotów gromadzących kurz nie jest możliwe, podobnie jak pozbycie się alergenów drogą tradycyjnego sprzątania Sposobem na usunięcie alergenów, ze szczególnym wskazaniem na miejsca, gdzie potencjalnie nie jest to możliwe, jest spray Allergoff. Allergoff skleja drobiny kurzu w większe, nielotne cząstki,  a jednocześnie wnika w ich strukturę pozbawiając chorobotwórczego działania. Zastosowana w preparacie technologia mikrokapsulacji powoduje stopniowe uwalnianie składników, dzięki czemu jego działanie utrzymuje się do 6 miesięcy. 

Rezultaty jego działania są bardzo pozytywne. Wg opinii konsumentów w sposób odczuwalny zmniejsza  objawy takie jak katar, zapalenie spojówek oraz swędzenie skóry.Jedna z mam, której córka cierpi na alergie podkreśliła, że dziecko z po zastosowaniu Allergoff  przesypia spokojnie całe noce, co wcześniej zdarzało się sporadycznie. 

Celowość podejmowania działań profilaktycznych
Lepsze samopoczucie to ważna, ale nie jedyna korzyść jaką otrzymuje osoba uczulona po użyciu Allergoff. Istnieje bowiem  potwierdzony badaniami ścisły związek pomiędzy obecnością alergenów w kurzu domowym a rozwojem uczulenia i występowaniem astmy oskrzelowej. Ograniczenie kontaktu z alergenami wpływa hamująco na rozwój uczulenia, łagodzi objawy chorobowe, ogranicza zużycie leków i poprawia komfort życia. Szczególnie ważna jest ochrona dzieci, u których istnieje podejrzenie nadwrażliwości na alergeny ( tzw. atopii).  Preparat jest zalecany również osobom, u których stwierdzono już chorobę alergiczną, w celu zahamowania naturalnego marszu alergicznego. 

Allergoff o pojemności 400 ml wystarcza do opryskania ok 40m2, co odpowiada wielkości ok. 10 materacy, jest więc bardzo wydajny. Zaleca się opryskanie wszystkich miejsc będących potencjalnym rezerwuarem kurzu- materacy, dywanów, zasłon, kanap, jak również foteli w samochodach. 

Cena w aptece: Allergoff spray® (400 ml):  ok. 60 zł

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
Majka88 (83.20.171.*)    |    23.08.2018 godz.13:31

Używam sprayu z Allergoff od dłuższego czasu, jest to wydajny produkt, który pomaga zneutralizować roztocza kurzu w miejscach gdzie jest ich najwięcej. Idealny produkt dla alergików!

  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja